Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Kosova feston 16 vjetorin e shpalljes së Pavarësisë, Duka: Urime, futbolli kosovar ka qenë një ambasador i shkëlqyer

Shkruar nga NEWSPORT
Kosova feston 16 vjetorin e shpalljes së Pavarësisë, Duka: Urime,

Dita e sotme është një festë e madhe për të gjithë shqiptarët. Kosova feston 16-vjetorin e pavarësisë. Më 17 shkurt të vitit 2008 u shpall Kosova shtet i pavarur, sovran e demokratik. Shpallja e Pavarësisë ishte kurorëzim i një rrugëtimi të gjatë e të vështirë për qytetarët e Kosovës.

E në këtë ditë të shënuar nuk mungojnë edhe urimet. Mes tyre edhe nga Presidenti i FSHF-së, Armand Duka. Kreu i FEderatës Shqiptare të Futbollit ka uruar Kosovën për pavarësinë, ndërsa thekson se futbolli i Kosovës ka qenë një ambassador i shkëlqyer.

“Urimet më të mira Kosovës në Ditën e Pavarësisë! 16 vite si shtet i pavarur i shoqëruar me progres dhe konsolidim në arenën ndërkombëtare, ku edhe futbolli i Kosovës ka qenë një ambasador i shkëlqyer. Gëzuar!”, ka shkauar Duka.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga