Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Kilometra pa fund për Teutën, udhëtim ditë e natë për në Kazakistan

Shkruar nga NEWSPORT
Kilometra pa fund për Teutën, udhëtim ditë e natë

Ndeshja e kthimit me Kairat Almatin në Kazakistan do të jetë tejet e lodhshme për Teutën, jo vetëm në fushë, por edhe për të mbërritur deri në stadiumin, ku do të luhet kjo sfidë. Durrsakëve u duhet të udhëtojnë rreth 24 orë para ndeshjes. Ata do të nisen të hënën nga Shqipëria  drejt Turqisë e më pas drejt Kazakistanit, ku do të mbërrijnë pas një dite e një nate udhëtim. Lodhje e madhe para një ndeshjeje, ku shpresat nuk janë të mëdha për kualifikim, pasi durrsakët humbën disa ditë më parë në fushën e tyre. Megjithatë, Teuta do t’ia bëjë shërbimin kësaj sfide dhe do të synojë të bëjë përmbysjen e madhe.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga