Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Kërkohet zëvendësuesi i “Topit të Artë”, Reali gjen “9-tën” e re për sulmin

Shkruar nga NEWSPORT

Real Madrid dihet tashmë se prej kohës është në kërkim të  një sulmuesi që të mund të zevendësojë Karim Bemzema. Sulmuesi francez për shkak të moshës nuk premton shumë për të ardhmen dhe drejtuesit duan të marrin masat.

Pista e Erling Haaland duke mjaft e vështirë, ndërsa thashethemet për Kylian Mbappe vazhdojnë. Por përveç këtyre dy emrave, në tavolinën e “Los Blancos” ka përfunduar edhe lojtari i Juventusit. Dushan Vlahovic po lidhet vazhdimisht me një largim nga “Allianz Stadium” gjatë verës dhe një kalim në “Santiago bernabeu” është mëse i arritshëm.

Në këtë mënyrë serbi shikohet si “9”-ta idela për të zëvendësuar “Topin e Artë” në Madrid, teksa do të provohet edhe transferimi i tij gjatë merkatos së verës.

Reali është gati për t’u hedhur në sulm. Perez po bën gati 80 milionë euro për t’ia ofruar bardhezinjve, të cilët përballë një oferte të tillë do të ishin të hapur ta lënë të lirë lojtarin.

[caption id="attachment_683104" align="alignnone" width="300"] Dushan Vlahovic, Juventusi[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga