Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Kërkohet nga TOP klubet, DORTMUND i vendos çmim stratosferik BELLINGHAM-it

Shkruar nga NEWSPORT
Kërkohet nga TOP klubet, DORTMUND i vendos çmim stratosferik

Jude Bellingham është padiskutim një nga lojtarët më të kërkuar dhe i tillë do të vazhdojë të jetë edhe në merkaton e ardhshme. 19-vjeçari është prioriteti i shumë skuadrave të mëdha dhe tek skuadra gjermane janë të vetëdijshëm se kanë në gjirin e tyre një “diamant”.

“The Athletic” raporton që Liverpool, Chelsea, Arsenal, Manchester United, Paris Saint-Germain, Real Madrid dhe Manchester City janë ata të cilët dëshirojnë që ta përforcojnë mesfushën e tyre këtë verë, me Bellingham që është objektivi i tyre.

Skuadra gjermane kërkon jo më pak se 132 milionë funte për Bellingham. Ky çmim reflekton faktin që Dortmund nuk ka nevojë urgjente që të shesë, me anglezin që është nën kontratë deri në qershor të vitit 2025.

Bellingham bëhet futbollisti më i ri që arrin 50 fitore në Bundesliga të dielën kur mesfushori hyri nga stoli në fitoren e Dortmundit 4-1 kundër Hertha Berlinit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga