Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KATEGORIA II

Kategoria e Dytë/ Pogradeci shpallet ekipi fitues i Grupit B

Shkruar nga NEWSPORT
Kategoria e Dytë/ Pogradeci shpallet ekipi fitues i Grupit B
Pogradeci shpallet ekipi fitues i Grupit B

Pogradeci ka fituar titullin kampion të Kategorisë së Dytë për Grupin B.

Në sezonin e ardhshëm, Valbona dhe Pogradeci do të luajnë në Kategorinë e Parë, si skuadrat fituese të Grupit A dhe B në Kategorinë e Dytë.

Ekipi i Pogradecit e siguroi vendin e parë në Grupin B vetëm në ndeshjen e fundit, pasi mundi Turbinën me rezultatin 4-1.

Tani Pogradeci dhe Valbona do të përballen së bashku për titullin kampion të këtij edicioni të Kategorisë së Dytë.

Pas përfundimit të ndeshjes Pogradeci – Turbina, u zhvillua edhe ceremonia e dorëzimit të trofeut të fituesit të Grupit B. Kupa për skuadrën e Pogradecit u dorëzua nga Kryetari i SHRF Elbasan, Ilirjan File.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga