Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KATEGORIA II

KATEGORIA E DYTË/ Tërbuni shtang Besëlidhjen në Lezhë, Valbona fiton me 'manita' dhe i 'ngjitet' kreut (Rezultatet)

Shkruar nga NEWSPORT

KATEGORIA E DYTË/ Tërbuni shtang Besëlidhjen në Lezhë,

Grupi A i Kategorisë së Dytë mbyll sot javën e 18-të me 5 ndeshje që prodhuan rezultatet interesante dhe plot 15 gola.

Besëlidhja kryesuese bën hap fals ndaj Tërbunit duke u ndalur në barazim 3-3, nga i cili përfiton Valbona që shkatërroi 0-5 Albanë dhe afrohet me 1 pikë diferencë.

Nga 1 pikë ndajnë Veleçiku - Sopoti dhe Murlani - Adriatiku  të cilat u mbyllën 1-1, ndërsa Naftëtari mposhti minimalisht Gramshin.

REZULTATET:

Murlani 1-1 Adriatiku

Naftëtari 1-0 Gramshi

Albanët 0-5 Valbona

Besëlidhja 3-3 Tërbuni

Veleçiku 1-1 Sopoti

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga