Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KATEGORIA I

Vazhdon operacioni “fshesa”, Vora largon edhe dy lojtarë të tjerë

Shkruar nga NEWSPORT
Vazhdon operacioni “fshesa”, Vora largon edhe dy lojtarë
Vora

Vora nuk ia doli dot të siguronte ngjitjen në Superiore dhe në këto kushte në klub po bëhet një revolucion i madh. Kështu largimet vazhdojnë te ekipi i Kategorisë sëe Parë.

Pas Orian Xhemalaj, Ilsi Hidit, Albi Xhebrahimit tashmë janë edhe dy lojtarë të tjerë që kanë ndarë rrugët me vorakët. Bëhet fjalë për Redon rzan dhe Fadil Metan. Lajmin e ka bërë të ditur vetë klubi nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, ku i falenderon futbollistët për kontributin e dhënë.

“Futboll Klub Vora njofton largimin e lojtarit Redon Raza. Klubi dhe lojtari kanë shtrënguar duart në fundin e këtij rrugëtimi. Falenderojmë Redonin për kontributin e tij dhe i urojmë suksese në të ardhmen e tij. ????.

Futboll Klub Vora njofton largimin e lojtarit Fadil Meta. Klubi dhe lojtari kanë shtrënguar duart në fundin e këtij rrugëtimi. Falenderojmë Meten për kontributin e tij dhe i urojmë suksese në të ardhmen e tij. ????”, ka shkruar klubi i Vorës.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by FK VORA (@fk_vora)

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by FK VORA (@fk_vora)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga