Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KATEGORIA I

Ndeshje pa favoritë, Flamurtari – Apolonia sfida e të barabartëve (STATISTIKAT)

Shkruar nga NEWSPORT
Ndeshje pa favoritë, Flamurtari – Apolonia sfida e të
Apolonia - Flamurtari

Një ndeshje mjaft e bukur dhe që pritet të jetë spektakël do të luhet në “Elbasan Arena” ditën e nesërme në orën 16:00. Flamurtari dhe Apolonia do të vihen përballë njëra –tjerës për të qenë më afër ngjitjes në Superiore.

90-të minuta mjaft të luftuara do të luhen në Elbasan, ku ekipi fitues do të ketë mundësinë të sfidojë Laçin për biletën e fundit në Superiore. Por çfarë thonë statistikat e dueleve direkte mes vlonjatëve dhe fierakëve?

Në 10 përballet e fundit mes tyre ka një barazi mes ekipeve. Nga 2 fitore kanë secila skuadër, ndërsa 6 takime mes tyre janë mbyllur në barazim. Kjo tregon se do të jetë një sfidë mjaft emocionuese, ku nuk ka favoritë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga