Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KATEGORIA I

VIDEO/ Flamurtari kualifikohet me barazim, përmbysje dramatike e Apolonisë përballë Vorës

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Flamurtari kualifikohet me barazim, përmbysje dramatike e
Flamurtari - Korabi / Vora - Apolonia

Flamurtari dhe Apolonia janë dy skuadrat që kualifikohen në finale të Play-Off të Kategorisë së Parë. Vlonjatët barazuan pa gola ndaj Korabit dhe avancojnë më tej pasi janë renditur më mirë në kampionatin e rregulltë.

Spektakël dhe emocione në sfidën tjetër ku Apolonisë i duhej vetëm fitorja, të cilën e arritën në mënyrën më drithëruese të mundshme. Fitore me përmbysje me 7 gola dhe avancojnë më tej ku do të përballen me vlonjatët dhe fituesi i çiftit sfidon Laçin për një vend në elitën e futbollit shqiptar.

Flamurtari 0-0 Korabi

FLAMURTARI: Teqja, Frashëri, Sidibe, Beqja, D.Pjeshka, Batha, P.Pjeshka, Ramadani, Krivicic, La Torre, Diamanti. Trajner: Eqerem Memushi
KORABI: Qyrani, Paplekaj, Lilam, Lilaj, Geci, Kryemadhi, H.Marku, Mziu, Çema, T.Marku, Kasalla. Trajner: Shpendi Kumbarçe

Vora 3-4 Apolonia
(Prenga 31', 43', Raboshta 50' / Hebeja 22', Maksuti 68', Omeri 73', Umeijego 80')

VORA: Jata, Ntephe, Gaio, Imami, Vrapi, Sefa, Tabaku, Dalipi, Prenga, Raboshta, Avdiu. Trajner: Endri Zjarri
APOLONIA: Harizaj, Asllanaj, Shanaj, Trifoni, Hebeja, Musa, Repaj, Ndubuisi Francis, Injehu, Maksuti, Umejiego. Trajner: Artan Mërgjyshi

84' Pretendim per penallti nga Vora.

80' GOL! Apolonia permbys rezultatin.

68' GOL! Erald Maksuti rizgjon shpresën e Apolonisë.

50' Presidenti i Apolonisë, Koço Kokëdhima nxjerr lojtarët nga fusha.

50' GOL! Raboshta shënon me penallti.

43' GOL! Prenga përmbys rezultatin.

31' GOL! Prenga rikthen baraspeshën.

22' GOL! Hebeja kalon Apoloninë në avantazh.

1' Starton sfida.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga