Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KATEGORIA I

Kukësi mbetet pa trajner, Bledar Devolli largohet nga verilindorët

Shkruar nga NEWSPORT
Kukësi mbetet pa trajner, Bledar Devolli largohet nga verilindorët
Bledar Devolli

Kukësi tashmë është një prej skuadrave që aktualisht është pa një timonier. Bledar Devolli ka mbyllur aventurën te verilindorët, me palët që ndajnë kështu rrugët mes tyre.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë timonieri gjirokastrit nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale. 46-vjeçari falenderon klubin për mundësinë, ndërsa shpehet krenar për lojtarët që kishte nën urdhrat e tij.

“Faleminderit drejtuesve për mundësinë dhe tifozëve për mbështetjen. Mirënjohje për Anin, Vason, Qemalin, Yllin, Albin, Oltin. Krenar për futbollistët e mi dhe rrugëtimin që kemi bërë të gjithë bashkë. Faleminderit”, mbyll Devolli.

Kujtojmë se Kukësi nuk ia doli të mbijetonte në Superiore, teksa pas 12 sezonesh bie në Kategorinë e Parë. kështu verillindorët në sezonin e ri do të luajnë në Kategorinë e Parë dhe ku do të synojnë rikthimin në elitë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga