Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Kartonë dhe dëmtime, Tirana me mungesa në Durrës

Shkruar nga NEWSPORT
Kartonë dhe dëmtime, Tirana me mungesa në Durrës

Tirana do të udhëtojë në Durrës për të sfiduar Teutën në kuadër të javës së 20-të të Superiores. Takim ky që do të zhvillohet në “Niko Dovana” ditën e premte, me sfidën që starton në orën 17:00.

Një  ndeshje e rëndësishme për bardheblutë që pas fitores spektakolare ndaj Dinamos do të kërkojnë një tjetër triumf për të “blinduar” “Final – Four”. Në këtë përballje Jualian Ahmataj do të ketë mungesa për shkak kartonësh dhe dëmtimesh.

Liridon Latifi u ndëshkua me karton të verdhë ndaj “Bluve” dhe ka plotësuar numrin 4-të të tyre. Në këtë mënyrë ndaj durrsakëve do të jetë i pezulluar. Për shkak dëmtimesh do të vazhdojnë të mungojnë Klevi Qefalia dhe Patrick që vazhdojnë rikuperimin dhe ende nuk janë gati për të zbritur në fushën e lojës.

Ndërkohë nga ana tjetër në dyshim është edhe Filip Najdovski. Mbrojtësi ka ende dhimbje shpine. Për shkak të këtyre shqetësimeve mungoi edhe ndaj Dinamos.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga