Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Zyrtare/ Karton i kuq për Suarezin, Barcelona merr vendimin

Shkruar nga NEWSPORT
Zyrtare/ Karton i kuq për Suarezin, Barcelona merr vendimin

Barcelona nuk dorëzohet dhe do të ankohet në CAS në përpjekje për ta anuluar pezullimin  e sulmuesit Luis Suarez për finalen e Copa del Rey kundër Alavesit.

Gjigandët katalanas kanë publikuar një komunikatë duke konfirmuar vendimin.

Suarez u ndëshkua me karton të kuq në pjesën e dytë të ndeshjes gjysmëfinale kundër Atletico Madridit që nënkupton se do të mungojë për dy duelet e ardhshme, në finalen ndaj Alavesit.

Tags:

BOTA LA LIGA

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga