Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Juventus turpërohet nga Monza, Di Maria: Faji është i gjithi i imi, më vjen keq

Shkruar nga NEWSPORT
Juventus turpërohet nga Monza, Di Maria: Faji është i gjithi i
Juventus ka regjistruar humbjen e parë për këtë sezon. Një humbje që vjen nga debutuesit në Seria A, Monza e cila gjeti rrjetën me Gytkaer në minutën e 74. Takimi i mbyllur me shifrat 1-0 ka sjell reagim të madh dhe te tifoët, por një nga faktorët e kësaj humbje është dhe dalja e Di Maria në minutën 40 me 10 lojtarë. Pas përfundimi të takimit Di Maria ka reaguar në statusin e tij në Instagram duke kërkuar falje për të gjithë fansat dhe ekipin. Argjentinasi merr përsipër peshën e fajita për këtë humbje. Angel Di Maria në statusin e tij: "Dua t'u kërkoj falje të gjithëve për këtë reagim të papërshtatshëm që pata në fushë. Duke e lënë skuadrën me një më pak në një moment kaq të vështirë të kampionatit, na bëri që ta humbnim ndeshjen. Humbja është vetëm faji im. Me vjen shume keq. Jam profesionist por edhe njeri që gaboj dhe di t'i kuptoj".
 
View this post on Instagram
 

A post shared by Ángel Di María (@angeldimariajm)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga