Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Jo vetëm Premier League, Serie A dhe La Liga, talentin me origjinë shqiptare e duan edhe në Bundesligë

Shkruar nga NEWSPORT
Jo vetëm Premier League, Serie A dhe La Liga, talentin me

Ardon Jashari është një prej talentet e të ardhmes së Zvicrës. Lojtari me origjinë shqiptarë aktualisht është pjesë e Luzernit në kampionatin zvicerian.

Madje 21-vjeçari i dalë po nga akademia e Luzernit mban shiritin e kapitenit, teksa m eparaqitjet e tij ka zgjuar interesin e disa skuadrave në kampionatet kryesorë.  Jasharin e duan në La Liga, Serie A, Premier League, por jo vetëm.

Sipas “Sport Bild” tahmë për të interesim ka edhe nga Bundesliga. Bëhet fjalë për Freiburg, me drejtuesit e skuadrës gjermane që shikojnë te Jashari lojtarin e duhur për skuadrën e tyre. Përveç Freiburgun, për Jasharin ka interesime edhe nga Villareal, Bologna dhe West Ham.

Kujtojmë se 21-vjeçari ia ak dalë të shënojë 4 gola dhe të dhurojë 2 asiste në të gjtiha ndeshjet ku ka luajtur me Luzernin, ndërsa ka kontratë të vlefshme deri në vitin 2026.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga