Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Jo vetëm OSIMHEN, UNITED i “shkel syrin” një sulmuesi tjetër në Serie A

Shkruar nga NEWSPORT
Jo vetëm OSIMHEN, UNITED i “shkel syrin” një sulmuesi

Manchester United kërkon në Serie A lojtarin që do t’i garantonte gola. Drejtuesit kanë pikasur Victor Osimhen si sulmuesin e duhur, por Aurelio De Laurentiis u ka mbyllur “derën” anglezve.

Por djajtë nuk dorëzohen dhe pas Osimhen një tjetër sulmuesi i kanë  “shkel syrin” për të tentuar edhe transferimin e tij në Premeir League.

Bëhet fjalë për Tammy Abraham. Sipas mediave italiane sulmuesi anglez do të ishte një alternativë e mirë për sulmin e United, teksa në formacionin e Ten Hag do të konsiderohej një titullar  padiskutueshëm.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga