Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Jo vetëm Bayern, Dani Olmo në radarët e gjigandëve spanjoll

Shkruar nga NEWSPORT
Jo vetëm Bayern, Dani Olmo në radarët e gjigandëve spanjoll

Pas interesimit të Bayern Munchen për Dani Olmon tashmë në garë janë futur edhe gjigandët e La Ligas. Barcelona dhe Real Madrid ka shfaqur interes për shërbimet e mesfushorit spanjoll që aktualisht është pjes e Lepzig.

25-vjeçarit i skadon konrata në qershor të 2024 meklubin gjerman dhe nuk ka ndërmend ta rinovojë.

Gjermano-lindorët do të jetën të detyruar për të degjuar oferta për futbollistin pasi nuk duan ta humbasin atë me parametra zero.

Mesfushori spanjoll këtë sezon ka zhvilluar në total 21 performanca duke shënuar 2 gola dhe dhuruar 4 asist.

Pritet që midis katalansave dhe “Los Blancos” të jetë një garë e ashpër për shërbimet e mesfushorit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga