Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Java e 33-të vendos verdiktet për Teutën, durrsakët mund të sigurojnë matematikisht objektivin e sezonit

Shkruar nga NEWSPORT

Java e 33-të e Superiores është një javë shumë deçisive për sezonin e Teutës. Durrsakët do të sfidojnë në Shkodër Vllazninë dhe një fitore e mundshme do të sillte edhe sigurimin matematikisht të mbijetesës në Superiore.

Teuta ka kaluar një sezon mes shumë vështirësive duke u gjendur shpeshherë në vendet e fundit të renditjes por në 2 fazat e fundit kanë kthyer përmbys gjithçka dhe janë shumë pranë shpëtimit të sezonit.

Në vendin e 6-të me 42 pikë, Teuta është plot 9 pikë larg Bylisit të vendit të 8-të që të zbret direkt në të Parën. Nëse pas kësaj jave, ruhet përsëri kjo distancë pikësh, Teuta do të dalë zyrtarisht nga gara për rënien direkte nga Kategoria. Me 9 pikë të mbetura në 3 ndeshjet e fundit mjaftojnë pasi në përballjet direkte Teuta – Bylis, durrsakët kanë 1 fitore dhe 3 barazime.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga