Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Italia rikthehet në ‘identitet’, Spalletti sjell modulin tradicional

Shkruar nga NEWSPORT
Italia rikthehet në ‘identitet’, Spalletti sjell modulin

Italia do të zhvillojë miqësoren e parë për këtë vit përballë Venezuelës, sonte në mbrëmje në orën 22:00 në Amerikën Latine.

Trajneri Luciano Spalletti ka vënë nën urdhërat e tij 28 lojtarë në grumbullim dhe po ideon skuadrën që do të performojë në Euro 2024 ku përballen me Shqipërinë, Spanjën dhe Kroacinë.

Në një nga prononcimet e tij për mediet, tekniku i azzurrëve ka zbuluar se do të ndryshojë skemën me të cilën do të paraqitet ekipi në fushë. Nga formacioni me 4 mbrojtës, Italia rikthehet në ‘identitet’ teksa do të luajë me 3 mbrojtës.

Nëse del një sukses në këto miqësore, kjo skemë do të përdoret edhe në Europian.

Formacioni i mundshëm për miqësoren me Venezuelën:

Italia (3-5-2) - Donnarumma; Di Lorenzo, Buongiorno, Bastoni; Cambiaso, Jorginho, Locatelli, Frattesi, Udogie; Chiesa, Retegui.

Formacioni i mundshëm për miqësoren me Ekuadorin:

Italia (3-5-2) – Donnarumma; Darmian, Scalvini, Bastoni; Bellanova, Barella, Jorginho, Pellegrini, Dimarco; Raspadori, Lucca.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga