Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Ish-sulmuesi i MILAN këshillon MESSIN: Mos shko në Arabi, bëj zgjedhje me zemër dhe jo për para

Shkruar nga NEWSPORT
Ish-sulmuesi i MILAN këshillon MESSIN: Mos shko në Arabi, bëj

E ardhmja e Lionel Messit prej muajsh tashmë është në qendër të mediave të huaja. Argjentinasi do të largohet nga PSG-ja në fund të këtij sezoni. Opsionet për të ardhmen e tij nuk mungojnë. Në Barcelonë kërkojnë rikthimin e kampionit të botës, Inter Miami dhe Al Hilal po mundohen të tundojnë me miliona “Pleshtin”.

Pikërisht për një transferim të mundshëm në Arabinë Saudite ka folur ish-sulmuesi i njohur i Ajax dhe Milan. Marco Van Basten ka këshilluar Messin të mos transferohet në Arabi dhe zgjedhjen ta bëjë me zemër dhe jo për para.

 “Sipas mendimit tim, nuk e kuptoj pse të luash në Arabinë Saudite për të fituar shumë para, ju keni fituar tashmë shumë, kjo do të më dukej e mjerueshme. Messi duhet të bëjë gjërat që do, Messi duhet të jetë vetvetja”, tha ish-sulmuesi holandez.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga