Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Interi ruan ‘asetet’, zikaltërit përgatisin 3 rinovime me rritje rroge

Shkruar nga NEWSPORT
Interi ruan ‘asetet’, zikaltërit përgatisin 3 rinovime me

Interi po përgatitet të nënshkruajë 3 marrëveshje të reja për zgjatje kontrate me 3 yjet të skuadrës. Kapiteni Lautaro Martinez, mbrojtësi dhe idhulli i tifozërisë Federico Dimarco si dhe mesfushori Henrikh Mkhitaryan do të mbeten sërish zikaltër.

Klubi italian kërkon të ruajë ‘asetet’ më të rëndësishme dhe rinovimi me 3 protagonistë të këtij sezoni e tregon qartë këtë. Interi luan për Scudetto dhe një rrugëtim të gjatë në Champions, kjo është e qartë tashmë. Rinovimi i kontratave do të bëhet me një rritje të rrogave për futbollistët.

Ndeshja e rradhës për Interin do të jetë ndaj Lazios në Serie A, të dielën në orën 20:45 për javën e 16-të të kampionatit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga