Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Inter Miami dëshiron një tjetër ish-lojtar të Barcelonës, Kampioni i Botës drejt SHBA

Shkruar nga NEWSPORT
Inter Miami dëshiron një tjetër ish-lojtar të

Inter Miami po bën një merkato të ccmendur këtë verë. Pasi ka afruar në ekip Lionel Messin dhe Sergio Busquets është në bisedime edhe me Luis Suarez dhe Jordi Alba. Por mesa duket amerikanët nuk do ta lënë me kaq.

Sipas gazetës katalanase “RAC1”, mesfushori Andres Iniesta është në radarët e klubit amerikan. Inter Miami dëshiron të ribashkojë disa nga yjet e Barcelonës së “artë” dhe një ndër emrat e përmendur në orët e fundit në zyrat e klubit thuhet se është edhe ai i Iniestës.

Pas i dha lamtumirën klubit të Vissel Kobe, futbollisti i cili është shpallur Kampion Bote me Spanjën në 2010-ën do ta mirëpriste një mundësi transferimi në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga