Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Inter, Inzaghi: Napoli ka bërë diçka të jashtëzakonshme por ne besojmë te Scudetto

Shkruar nga NEWSPORT
Inter, Inzaghi: Napoli ka bërë diçka të

Në një intervistë nga Italia 1 për programin “Mbretërit e Futbollit”, trajneri i Interit, Simone Inzaghi është pyetur për mundësitë e Interit në triumfin e mundshëm të Scudettos. Tekniku beson se ekipi i tij i ka të gjitha mundësitë të shpallet kampion por vlerëson atë që ka bërë Napoli deri tani.

“Besoj në rikthimin te Scudetto. Kemi bërë një pushim të gjatë, gjë që është e re për të gjithë ne. Deri më tani, Napoli ka bërë dicka të jashtëzakonshme por janë përforcuar edhe me gabimet e të tjerëve duek filluar nga Interi.

Vitin e kaluar ishim më afër në renditje, ne ishim tre pikë përpara ndërsa tani hendeku është zgjeruar nga Napoli. Ata kanë bërë dicka që askush nuk e ka bërë në Europë dhe ne i përgëzojmë për këtë. E dimë që nuk mjafton ajo që kemi bërë deri tani por ne duhet të vazhdojmë të punojmë.”-tha Inzaghi.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga