Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Inter dhe Bayern në sherr, portieri i Valencias përplas dy gjigandët europian

Shkruar nga NEWSPORT
Inter dhe Bayern në sherr, portieri i Valencias përplas dy

Inter dhe Bayern do të përplasen mes tyre në këtë merkato vere për shërbimet e një lojtari. Bëhet fjalë për gardianin e portës së Valencias, Giorgi Mamardashvili.

Gjerogjiani këtë sezon ka bërë paraqitje fantastike me Valencian dhe tashmë ka tërhequr vëmendjen e dy skuadrave europiane. Te Interi e shikojnë si zvënendësuesin ideal të Onanas, me këtë të fundit që duket gjithmonë e më larg zikaltërve.

Ndërkohë në Bavari, Sommer nuk ka bindur Thomas Tuchel dhe në këto kushte synojnë Mamardashvilin për t’i besuar “çelësat” e portës për sezonin e ri. 22-vjeçari ka kontratë me skuadrën spanjolle deri në vitin 2027 dhe mbetet të presin se çfarë do të ndodhë me të ardhmen e gjeorgjianit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga