Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Inter, D’Ambrosio: Derbi në Champions? Ne duam finalen, barazimi është humbje për ne

Shkruar nga NEWSPORT
Inter, D’Ambrosio: Derbi në Champions? Ne duam finalen, barazimi

Duke folur gjatë prezantimit të turneut të 18-të Amici dei Bambini, mbrojtësi i Interit, Danilo D'Ambrosio foli për çështjet që lidhen me aktualitetin në këtë mënyrë:

“Derbi në çerekfinale të Champions League? Të heq shumë energji, por në çerekfinale njëri është po aq i mirë sa tjetri dhe janë të gjitha skuadra të forta. Në përgjithësi, nuk shkoi keq. Nuk është se jam i kënaqur me Benfikën, por duhet të jemi realistë: skuadrat e tjera kanë diçka më shumë se ne.”

Pse Interi pëson ulje-ngritje të tilla?

Kur luan në këtë nivel, ka shumë angazhime. Kushdo që luan për Interin e di që edhe barazimi është humbje. Kishim ndeshje pas ndeshje. Zgjidhja është të japim maksimumin çdo ndeshje.

Çfarë menduat pasi mposhtët Napolin?

Numrat e thonë: Napoli është i fortë. Menduam se ishim një skuadër e fortë, por ulje-ngritjet nuk na lejuan të qëndronim pranë Napolit.

Finalja e Champions League?

Mund të arrijmë atje, kjo është ëndrra jonë. Pastaj është ndryshimi midis ëndrrës dhe qëllimit. Duhet të punojmë shumë.

A është i frikshëm Osimhen?

Sulmues i madh, ai është i uritur, ai dëshiron, ai nuk ndalet kurrë. Është e pakëndshme për mbrojtësit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga