Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Inter apo PSG? Befason Thiago Motta: E ardhmja ime është Juventusi

Shkruar nga NEWSPORT
Inter apo PSG? Befason Thiago Motta: E ardhmja ime është Juventusi

Thiago Motta ka dalë në konferencën e zakonshme për shtyp, ku ndër të tjera, është pyetur rreth të ardhmes së tij. Shumë aludime, por ende asgjë konkrete. Ka zëra që e çojnë atë te Interi apo dhe Paris Saint Germain.

Por, trajneri i Bolognës vështirë se do të largohet nga aty. I pyetur nga gazetarët se cila do të jetë e ardhmja e tij, Motta i është përgjigjur me diplomaci: “E ardhmja ime është Juventus”, duke lënë të nënkuptohet se përqëndrimi është maksimal vetëm për ndeshjen e radhës ndaj “Zonjës së Vjetër”.

“Do të flasim kur të jetë koha e duhur. Do të ketë kohë për të diskutuar dhe për të gjetur zgjidhjet më të mira për të gjithë. Tani e ardhmja ime quhet Juventus”, është shprehur ai në konferencën për shtyp.

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga