Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Insigne drejt rikthimit në Serie A, derbi italian për shërbimet e ish-lojtarit të Napolit

Shkruar nga NEWSPORT
Insigne drejt rikthimit në Serie A, derbi italian për shërbimet e

Lorenzao Insigne mund të rikthehet sërish në Serie A. Ish-lojtari i Napolit po mendon seriozisht të lërë Amerikën, pasi te Toronto nuk ndjehet më i lumtur.

Sipas mediave italiane janë dy ekipet që do të duelojnë mes tyre për shërbimet e 32-vjeçarit. Lazio dhe Roma do të përplasen mes tyre për ta rikthyer në Serie A.

Kujtojmë se ish-kapiteni i Napolit ka kontratë me skuadrën amerikane deri në vitin 2026, ndërsa përfiton 7.8 milionë euro në vit. Mbetet të shihet se çfarë do të ndodhë me të ardhmen e tij nëse do ketë apo jo në rikthim në Itali.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga