Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOSOVA

Ilir Daja nuk lë Batatinën të festojë, Ballkani fiton dhe rimerr kreun

Shkruar nga NEWSPORT

Mesditën e sotme janë luajtur dy ndeshjet përmbyllëse të javës së 24-të të Superligës së Kosovës. Dy ndeshje interesante, por që nuk kishte surpriza në fundin e tyre.

Ballkani fitoi në shtëpi pa probleme 2-0 përballë Malishevës. Skuadra nga Suhareka triumfoi falë golave të Gripshit dhe Danfa. Ilir Daja nuk lë Batatinën të festojë dhe ekipi i tij rimerr vendin e parë dhe shkon në kuotën e 51 pikëve, 1 më shumë e Llapi që ndodhet i dyti në tabelën e klasifikimit. Në krahun tjetër, Malisheva mbetet me 41 pikë në vendin e katërt.

Në ndeshjen tjetër, Feronikeli mposhti 2-0 Lirinë e Prizrenit. Feronikeli merr një fitore të rëndësishme duke u larguar nga zona e ftohtë, ndërsa Liria mbetet në vendin e fundit me vetëm 10 pikë të grumbulluara pas 24 ndeshjesh.

[caption id="attachment_727991" align="alignnone" width="647"]Tabela e klasifikimit në Superligën e Kosovës Tabela e klasifikimit në Superligën e Kosovës[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga