EUROPA LEAGUE

I shënoi Kukësit, shqiptari Mehmedi sheh larg: Duam trofeun e Europa League

Shkruar nga NEWSPORT
I shënoi Kukësit, shqiptari Mehmedi sheh larg: Duam trofeun e Europa

Është mbyllur takimi Kukësi 0-4 Wolfsburg. Ndeshja e vlefshme për turin e dytë të Europa League ka parë gjermanët e Bundesligës më superior në fushë, ndërsa kanë shënuar që në minutën e 24 me Ëeghorst. Pas vetëm 10 minutash, Wolfsburg do të gjente edhe të dytin. Kukësi ka pasur rastin më të mirë në minutën e 33, kur Rroca do të shpërdoronte nga pika e bardhë e penalltisë.

Edhe fraksioni I dytë do të fliste për miqtë, që do shënonin golin e tretë që vulosi ndeshjen në të 74 minutë. Goli I fundit erdhi në të 90 minutë, kur Mehmedi gjeti rrjetën pas hutimit të mbrojtjes sonë.Të besuarit e Gegës nuk ia kanë dalë të shkojnë më tej, ndërsa për Musollin dhe Rrocën kjo ishte ndeshja e fundit me fanellën e verilindorëve.