Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Harry KANE luan sezonin e fundit te Tottenham, në verë pritet kalimi te skuadra tjetër londineze

Shkruar nga NEWSPORT
Harry KANE luan sezonin e fundit te Tottenham, në verë pritet kalimi

Harry Kane mund të luaj sezonin e tij të fundit me ekipin e Tottenham.  29-vjeçari këtë sezon me klubin nga londra veriore ka shënuar 24 gola në 33 ndeshje të luajtura në Premier League duke dhuruar edhe 3 asist i vetmi lojtarë që ka bëri më mirë se anglezi është Erling Haaland i cili ka shënuar 33 gola dhe dhuruar 7 asist.

Chelsea kanë patur një sezon jo të mirë edhe me ardhjen e trajnerit të ri Mauricio Pochettino në krye të bluve kërkesa e tijë pritet të jetë sulmuesi anglez. Kujtojmë Pochettino e ka patur më parë nën urdhërat e tij Kane në kohën kur drejtonte ekipin e Tottenham.  Kjo pritet që te jetë një avantazh për londinezët pasi në garë për shërbimet e 29-vjeçarit edhe ekipi si Manchester United dhe Bayern.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga