Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Guri tentoi por nuk ia doli, te Skënderbeu pritet të festohet për një tjetër çmim

Shkruar nga NEWSPORT
Guri tentoi por nuk ia doli, te Skënderbeu pritet të festohet për

Dje, është luajtur java e fundit e kampionatit në Superligë, që i ka vënë dhe "kapakun" këtij sezoni. Mes shumë ulje-ngritjesh, në fund gjithçka është mbyllur ashtu siç ishte menduar pak a shumë. Ndërkohë që Kukësi dje ka marrë barazim 2-2 ndaj Flamurtarit, Skënderbeu është mundur me rezultatin e thellë 5-1 nga Vllaznia, e cila edhe pse fitoi, nuk mundi të qëndronte në elitën e futbollit shqiptar.

Pasi çështja e kampionatit është mbyllur, në Korçë pritet të festojnë edhe për një tjetër arsye. Sulmuesi Ali Sowe është shpallur golashënuesi më i mirë i këtij sezoni me 21 gola të shënuar, ndërkohë që Guri nuk ka mundur të bëjë më shumë se 20 gola.

Edhe pse sulmuesi i Kukësit e donte këtë çmim para se të largohej në Belgjikë, fati nuk ka qenë në anën e tij, pasi dje nga vlonjatëve mundi të gjejë vetëm një herë rrjëtën, duke humbur kështu çdo mundësi për të fituar "Këpucën e Artë", çmim individual që u fitua nga lojtari i Skënderbeut.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga