Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Gungodan tregon favoritët e Euro 2024: Para nesh janë 3 ekipe, ju tregoj kë skuadër nuk e dua si kundërshtar

Shkruar nga NEWSPORT
Gungodan tregon favoritët e Euro 2024: Para nesh janë 3 ekipe, ju

Ilkay Gundogan është kaapiteni i ri i Gjermanisë i zgjedhur nga jurgen Nagelsmann. Ish-mesfushori i Manchester Cityt që fitoi tripletën me “Qytetarët”, tashmë mban veshur fanelën e Barcelonës. Me katalanasit po bën një sezon të shkëlqyer duke u rikthyer menjëherë në një element kyç në mefushën e kampionëve të Spanjës.

Tashmë i angazhuar me Gjermaninë, kapiteni në konferencën për shtyp katreguar se cilët janë skuadrat favorite për të fituar Europianin, ndërsa shpreson shumë që Turqia të mos jetë në një grup me gjermanët.

 “Franca është ndër skuadrat që unë i konsideroj favorite për fitimin e Evropianit. Më pas zgjedh Anglinë, skuadër që po zhvillon një futboll të shkëlqyer. Pas tyre vjen Portugalia, por nuk duhet të harrojmë që në garë jemi edhe ne (Gjermania) dhe Spanja. Shpresoj që mes favoriteve të jetë edhe Turqia. Do të gëzohesha shumë. Përveç Gjermanisë, skuadra që unë mbështes është padyshim Turqia. Shpresoj që të mos jem në një grup me ta”, ka deklaruar veteran i mesfushës.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga