Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOMBETARJA

Golashënuesit më të mirë të kualifikueseve, shihni ku renditen yjet e Shqipërisë

Shkruar nga NEWSPORT

Kualifikueset e Euro 2024 nuk do të harrohen kurrë për shqiptaret. Kombëtarja kuqezi shkëlqeu duke siguruar kualifikimin në ndeshjen e parafundit pas barazimit me Moldavinë. Bileta në Gjermani është prerë tashmë dhe kjo falë paraqitjeve fantastike të yjeve kuqezi.

Të gjithë kanë dhënë maksimumin dhe askush nuk ka patur paraqitje jo të mira. Surpriza quhet Jasir Asani i cili veshi për herë të parë fanellën kuqezi dhe deri tani është golashënuesi më i mirë për Shqipërinë. 3 gola e 2 asiste për ish-sallaksin e Partizanit i cili renditet në vendin e 30-të në klasifikimin e përgjithshëm.

Edhe Nedim Bajrami ka shënuar të njëjtën shifër golash, por me 1 asist më pak dhe mban vendin e 34-të. Taulant Seferi është i treti kuqezi i cili ka shënuar 2 gola ndaj Çekisë dhe renditet në vendin e 101-të. Nga 1 gol e 1 asist për Asllanin, Cikalleshin dhe Dakun në vendin e 163-të, ndërsa Muçi me 1 gol në vendin e 207-të.

Pa gola, por me asiste shkruajnë emrin edhe Ramadani (2), Hysaj e Uzuni me 1.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga