Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Goditje Superiore nga Iliria, ish-lojtari i Teutës firmos me krutanët

Shkruar nga NEWSPORT

Iliria vazhdon me punën për ndërtimin e skuadrës për sezonin e ri. Skuadra nga Kategoria e Dytë ka arritur të bëjë një afrim mjaft cilësor.

Mësohet se drejtuesit kanë arritur të firmosin me ish-lojtarin e Teutës. Bëhet fjalë për Jackson Ferriera. Braziliani mbylli karrierën me durrsakët  dhe tashmë do të jetë një element mjaft cilësor për Ilirinë.

Kujtojmë se përveç Teutës, 32-vjeçari ka mbajtur veshur edhe fanelën e Luftëtorit në Shqipëri dhe të Gjilanit në kampionatin kosovar.

[caption id="attachment_702333" align="alignnone" width="850"]Jackson Ferreira/ ©  Credits facebook.com/OfficialTeutaKF Jackson Ferreira/ © Credits facebook.com/OfficialTeutaKF[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga