Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOSOVA

Goditje e bujshme në merkato, Gjilani transferon Taipin

Shkruar nga NEWSPORT
Goditje e bujshme në merkato, Gjilani transferon Taipin

Shqiprim Taipi është lojtari më i ri i Gjilanit. Klubi shqiptar që militon në Superligën e Kosovës ka bërë një goditje të bujshme në merkato, duke transferuar me parametra zero, ish-mesfushorin e Kukësit.

Lajmin për transferimin e Shqiprim Taipit e ka bërë të ditur vetë klubi i Gjilanit me anë të një video të publikuar në faqen zyrtare.

Teksa së fundmi, Taipi mbante veshur fanellën e Kaspiy Aktau në Kazakistan, por 27-vjeçari është aktivizuar edhe në Maqedoni me Shkëndijën, Horizontin dhe me Prishtinën në Kosovë. Ndërsa në Shqipëri, Taipi ka luajtur për Kukësin dhe Skënderbeun.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga