Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Goditi me grusht portierin, vendim drastik për babain e Shpendit

Shkruar nga NEWSPORT
Goditi me grusht portierin, vendim drastik për babain e Shpendit

Babai i Kristjan Shpendit, Liman Shpendi u bë protagonist i një episodi aspak të hijshëm në Itali. Babai i sulmuesit shqiptar menjëherë pas ndeshjes mes Cesenas dhe Olbias në Serienë B ka goditur me grusht portierin e skuadrës kundërshtare.

Limani godet Filippo Rinaldi, me këtë të fundit që gjatë ndeshjes dëmtoi në kokë Shpendin. Në nerva e sipër babai i sulmuesit shqiptar e goditi, por më pas menjëherë kërkoi falje. Gjithsesi nuk i shpëton dënimit në Itali.

Drejtësia italiane ka vendosur përjashtimin për 3 vite nga të gjitha stadiumet sportive të babait të Shpendit. Tashmë Limani nuk do të ketë më mundësinë të ndjekë djemtë e tij në stadium në 3 vitet e ardhshme, teksa do të shikojë nga Tv Kristjanin me skuadrën e Cesenas dhe Stiven që luan me Emnpolin në Serie A.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga