Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Gjysmëfinalja e kthimit, UEFA vendos për skuadrën e arbitrave në DERBIN e Milanos

Shkruar nga NEWSPORT
Gjysmëfinalja e kthimit, UEFA vendos për skuadrën e arbitrave

Ditën e martë në orën 21:00 do të luhet edhe gjysmëfinalja e kthimit mes Interit dhe Milanit. Derbi i Milanos premton spektakël pavarësisht se sfida e parë ka përfunduar 2-0 në favor të zikaltërve.

Për këtë takim është përcaktuar që gjyqtarë të jetë një francez, i cili është jo pak i njohur për skuadrat italiane.

Clement Turpin do të gjykojë euroderbin e së martës dhe në të shkuarën ka gjykuar 19 herë ekipe italiane nga të cilat janë 6 fitore, 5 barazime dhe 9 humbje.

Turpin gjykoi edhe Milanin ndaj Portos, në një ndeshje me shumë polemika ku rezultati përfundimtar ishte 1-1.

Arbitrat:

Arbitër kryeor: Clement Turpin

Asistent 1: Nikolas Danos

Asistent 2: Benjamin Pages

Arbitër i 4: Sfanie Frapart

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga