Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Gjysmëfinalet e Champions, mësohen DATAT dhe ORARET kur do të luhet derbi i Italisë dhe Real-City

Shkruar nga NEWSPORT
Gjysmëfinalet e Champions, mësohen DATAT dhe ORARET kur do të
Pas kualifikimit të Interit dhe Manchester Cityt janë kompletuar të 4-të skuadrat gjysmëfinales të Champions League. Në këtë fazë do të kemi derbin e Italisë mes Milan dhe Interit, ndërsa sfida tjetër do të jetë Real Madrid-Manchester City Taashmë janë mësuar edhe datat dhe oraret kur këto 4 skuadra do të zbresin në fushën e lojës për të bërë llogaritë e dy biletave për në finalen e madhe të Stambollit. Gjysmëfinalja e parë do të jetë ajo mesReal Madrid dhe Manchester Cityt do të zhvillohet më 9 maj duke nisur që nga ora 21:00 në “Santiago Bernabeu”. Vetëm 1 javë më pas më 17 maj në “Etihad Stadium” do të luhet edhe akti i dytë mes tyre, ku do të mësohet edhe skuadra finalist e këtij turneu. Ndërkohë  dueli mes Milan dhe Interit që do të luhet më 10 maj duke nisur që nga ora 21:00 në “San Siro”. Ndërkohë dueli i kthimit mes dy ekipeve të Milanos do të jetë më 16 maj.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga