Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Gjyqtar me eksperiencë në finalen e Rrogozhinës, mësoni kush vendos drejtësi në Burreli – Pogradeci

Shkruar nga NEWSPORT
Gjyqtar me eksperiencë në finalen e Rrogozhinës, mësoni kush

Sot do të luhet edhe finalja e dytë për të siguruar biletën e fundit për Kategorinë e Parë. Në Rrogozninë, në orën 16:00 Burreli dhe Pogradeci do të përballen për të vetmin objektiv, fitoren.

Skuadra e Dorjan Bubeqit e mbylli sezonin në vendin e 10-të në të Parën ndërsa Pogradeci doli në vendin e dytë të Grupit B, në Kategorinë e Dytë dhe kërkon të marrë me çdo kusht fitoren, për t’u rikthyer sërish në Kategorinë e Parë.

Sektori i Gjykimit pranë FSHF e ka vlerësuar maksimalisht këtë sfidë teksa emëron një gjyqtar me eksperiencë për të vënë drejtësinë në Egnatia Arena. Blerim Ziri do të jetë kryesor i ndihmuar nga asistentët Erind Burgu dhe Orgest Loci. I katërt është Ermal Gryka.

Gjyqtar kryesor: Blerim Ziri

Asistente: Erind Burgu - Orgest Loçi

̈I katert: Ermal Gryka

Delegate: Agim Mone

̈Vezhgues: Arjan Mali

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga