Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LEGJIONARËT

“Gjimshiti një luan”, mediat italiane elozhe kapitenit të kombëtares

Shkruar nga NEWSPORT
“Gjimshiti një luan”, mediat italiane elozhe kapitenit të

Atalanta ia doli mbrëmjen e djeshme të siguronte fitoren ndaj Sassuolos. Skuadra e Berat Gjimshitit triumfoi 3-1 dhe në këtë mënyrë siguron një biletë opër në fazën tjetër të Kupës së Italisë.

Një nga lojtarët protagonistë ishte edhe mbrojtësi i kombëtares shqiptare. Kapiteni i kuqezinjve bëri një paraqitje fantastike, i cili ka marrë edhe vlerësimin e mediave italiane, ndërsa është vlerësuar me notën 7.

“Gjimshiti shpëtoi një gol të Mulatieri që për pak sa nuk u shënua. Prandaj nuk ka nevojë të kritikohej për golin e pësuar nga Boloka në të 95, për të ndeshja kishte përfunduar. Humbi ekuilibri kur nuk kishte më asnjë lloj rëndësi dhe kryesorja, mbi të gjitha, pasi e kishte luajtur pjesën e parë si luan”, thuhet në artikullin e “Bergamoesport”.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga