Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

RIO 2016

Gjest human i atletit polak, medaljen e shet për të shpëtuar një jetë

Shkruar nga NEWSPORT
Gjest human i atletit polak, medaljen e shet për të shpëtuar

Fituesi i medaljes së argjendit në Lojërat Olimpike në Rio në sportin e hedhjes së diskut, Piotr Malachowski, ka vendosur që të nxjerrë në ankand medaljen e fituar. Arsyeja pse atleti e ka bërë një gjë të tillë është mjaft e thjeshtë, por mbi të gjitha një gjest human.

Pas apelit të bërë nga një nënë për të shpëtuar fëmijën e saj që ka tumor në sy, Malachowski ka vendosur që t'i përgjigjet menjëherë. Vendimi i tij ka qenë që të nxjerrë në ankand medaljen e fituar një javë më parë në olimpiadë dhe paratë të shkojnë për shërimin e vogëlushit 3-vjeçar, Olek.

Tags:

RIO 2016

Poll

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga