Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Gara për Leaon/ Bayern hyn në skenë. Propozim “kokë më kokë” me kampionin e botës

Shkruar nga NEWSPORT
Gara për Leaon/ Bayern hyn në skenë. Propozim “kokë

Rafael Leao është kthyer në një nga protagonistët e merkatos. Portugezi ka pas tij gjysmën e e klubeve europiane që kërkojnë shërbimet e tij. Nga Anglia, Manchester City dhe Chelsea janë në gjendje të plotësojnë çdo kërkesë të Milanit dhe lojtarit por deri tani pa veprime konkrete. Milani po punon për rinovimin që vjen gjithmonë e më pranë por sëfundmi, një gjignat tjetër ka hyrë për të “ngatërruar” ujërat.

Bayern Munchen duan të përforcojnë repartin ofensiv me një talent cilesor që pritet të sjellë një frymë të re në grup. Leao shihet si i duhuri dhe sipas mediave gjermane, bavarezët kanë propzuar një shkëmbim me Kingsley Coman, i cili ndan të njëjtin rol me Leaon.

Pritet të mësohet qasja e klubit italian dhe Leaos për këtë ofertë që në tërësi i jep përgjigje të gjitha palëve: Bayern merr atë që do, Milani gjen zëvëndësuesin, Leaos i plotësohen kushtet dhe Coman merr një rol kryesor në ekip.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga