Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Frikë nga Fair Play Financiar, Chelsea sakrifikon benjaminin e tifozëve, gati 50 milionë euro nga Real Madrid

Shkruar nga NEWSPORT
Frikë nga Fair Play Financiar, Chelsea sakrifikon benjaminin e

Reece James është një nga lojtarët më të mirë në botë për pozicionin e tij. Mbrojtësi i djathtë këtë sezon ka rënë në syrin e gjigantëve të Real Madrid dhe ndeshja e Champions League vlejti si një përballje ballë për ballë më të tre palët jo vetëm në fushën e lojës.

Madrilenët duan të zëvëndësojnë Carvajal dhe James shihet si ideali dhe kanë gati 50 milionë euro për të ofruar në tryezën e londinezëve. Një shumë që është shumë e vogël me kërkesën e bluve me vetë lojtarin që ka një vlerë prej 70 milionë eurosh në Trasnfermarkt.

Por Los Blancos shpresojnë tek sakrifica e detyruar që duhet të bëj Chelsea për të shmangur Fair Play Financiar. Me ardhjen e presidentin Todd Boehly kanë shpenzuar plot 600 milionë euro në merkato por deri tani ekipi ka dështuar në rezultat duke rrezikuar humbje të mëdha për sezonin e ardhshëm.

Sipas rregullores së kampionatit anglez, humbjet vjetore të klubit nuk mund të kalojnë shumën e 120 milionë eurove për 3 vjet radhazi dhe James mund të jetë një nga lojtarët e sakrifikuar.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga