Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Frank Lampard bëhet trajner, ish-mesfushori merr drejtimin e klubit të njohur anglez

Shkruar nga NEWSPORT
Frank Lampard bëhet trajner, ish-mesfushori merr drejtimin e klubit të

Frank Lampard është një nga mesfushorët më të mirë të 20 viteve të fundit në futbolli. Anglezi i cili u aktivizua te Chelsea për pjesën më të madhe të karrirës së tij ku arriti të fitonte gjithçka me blutë prej 2 vitesh është tërhequr nga futbolli i luajtur. Por në orët e fundit ai është rikthyer Botës së këtij sporti, por tashmë në rolin e trajnerit.

Lampard është emëruar në krye të klubit të njohur anglez të Derby County. Skuadra që militon në Championship dhe që ishte pranë ngjitjes në Premier League këtë sezon ia ka besuar drejtimin ish-mesfushorit të njohur. Për Lampard kjo është puna e parë si një trajner futbolli dhe hapja e një etape të re në karrierën e tij sportive.

Tags:

BOTA

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga