Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

FOTOLAJM/ Julian Ahmataj nuk i ndahet Tiranës, sheh debutimin e Fagut nga tribuna e 'Niko Dovanës'

Shkruar nga NEWSPORT
FOTOLAJM/ Julian Ahmataj nuk i ndahet Tiranës, sheh debutimin e Fagut nga

Tirana shkarkoi Julian Ahmatajn nga stoli i trjanerit ditën e sotme dhe në vendin e tij emëroi Erbim Fagun. Në ndeshjen e sotme të bardhebluve ndaj Teutës në Kupë, Ahmataj është prezent në shkallët e stadiumit Niko Dovana duke i qëndruar sërish pranë ekipit.

Ahmataj e mori Tiranën pas largimit të Orges Shehit dhe e drejtoi për 18 ndeshje ku ka në barazi totale me 6 fitore, 6 barazime dhe 6 humbje. Si për ironi të fatit është pikërisht Orges Shehi që e ‘shkarkon’ Ahmatajn pasi Partizani i tij mposhti Tiranën në derbin e fundit.

Mbetet të shihet se cila do të jetë e ardhmja e Ahmatajt teksa është e paqartë pozicioni i tij, a do të rikthehet te moshat apo do të marrë një tjetër post në klub.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga