Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

FOTO/ Vllaznia siguroi vendin e 4-të, Klodian DURO “thumbon”: Kur do dilni kampion se në Europë s’ka ngel ekip pa hyrë

Shkruar nga NEWSPORT

Vllaznia e nisi me pretendime të mëdha sezonin, teksa u vendos si një kandidate për titullin kampion. Vazhdimi i kampionatit i uli me “këmbë në tokë” dhe tashmë në Shkodër duhet të kënaqen vetëm me pjesamarrjen në Europë.

Edhe këtë të arritur si vend i 4-të, pasi Kupën e Shqipërisë do ta fitojnë njëra prej Tiranës dhe Egnatias që mbajnë përkatësisht vendin e 2-të dhe 3-të.

Në postimin e bërë nga klubi kuqezblu në rrjetet sociale dhe tregohej se tashmë në Europë, ka komentuar Klodian Duro. Ish-trajneri i Kukësit nuk e kosideron arritje sigurimin e Europës, pasi sipas tij ekipe fshatrash kanë arritur të shkojnë në Europë.

Një “thumb” për Egnatian, pasi rrogozhinasit për herë të parë siguruan kupat e europës, pasi në dy vendet tjera janë të rezervuara nga skuadra me emra si Tirana dhe Partizani.

“Kampionë kur do të dilni se në Europë nuk k angel ekip fshati pa hyrë”, ka shkruar Duro.

[caption id="attachment_694729" align="alignnone" width="1080"] Komenti i Klodian Duros te Postimi i Vllaznisë[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga