Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

FOTO/ Shpiku shprehjen “Ik, ik” në derbi, provokon keq ish lojtari i Tiranës: Orari zyrtar 4-1

Shkruar nga NEWSPORT

Saimir Patushi është padyshim një nga lojtarët që ka lënë gjurmë në kampionatin shqiptar. Ish mesfushori matian ishte pjesë e Tiranës së artë duke arritur të fitonte disa tituj kampionë me fanelën bardheblu.

Derbi me Partizanin gjithmonë ka pasur rëndësinë dhe të veçantën e vet. E në këto kushte, Patushi nuk mund të linte pa ngacmuar një javë para derbit të kryeqytetit. Të hënën e ardhshme, të kuqtë do të presin në shtëpi Tiranën.

Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, ai ka treguar një fotografi të tij kur luante për bardheblutë duke e shoqëruar me diçiturën: “Orari zyrtar 4-1”.

Saimir Patushi ishte futbollisti që përdori për herë të parë shprehjen “Ik, ik” në derbi, pikërisht në ndeshjen kundër Partizanit. I fortë në mesin e fushës, agresiv gjithmonë ndaj kundërshtarit e veçanërisht ndaj të kuqve.

[caption id="attachment_682270" align="aligncenter" width="675"] Postimi i Patushit[/caption]

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga