Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

FOTO/ Rivalë në fushën e lojës, Courtois bën gjestin e veçantë ndaj Ter Stegen pas dëmtimit

Shkruar nga NEWSPORT
FOTO/ Rivalë në fushën e lojës, Courtois bën gjestin e
Marc-Andrea ter Stegen është dëmtuar dhe në ditët në vazhdim pritet t’i nënshtrohet një operacioni. Në këto ksuhte gardiani i barçës do të qëndrojë minimalisht 3 muaj larg fushës së blertë. Gjermani ka bërë një postim në rrjetet sociale mbi dëmtimin e tij, por vëmendjen e tifozëve e ka marrë diçka tjetër. Mes komenteve tëe shumta ndodhet edhe ai i portierit të Realit, Thibaut Courtois. Ky i fundit i ka uruar shërim të shpejtë ter Stegen, duke bërë një gjest të veçantë ndaj rivalit të tij, teksa në një rast si ky kanë lënë anash rivalitetin që kanë në fushën e blertë. “Shumë kuroja, shërim të shpejtë”, ka shkruar gardiani i Realit, i cili kujtojmë se gjithashtu është i dëmtuar dhe fatkeqësisht ka humbur sezonit për shkak të dëmtimit.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga