Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

FOTO/ “PIRATI FLUTURUES”, Vedat MURIQI “mbret” i ajrit, Mallorca feston rekordin e dardanit

Shkruar nga NEWSPORT
FOTO/ “PIRATI FLUTURUES”, Vedat MURIQI “mbret” i ajrit,
Vedat Muriqi po kalon sezonin më të mirë në karrierë teksa po shkëlqen në La Liga me ekipin e Mallorcas duke u kthyer në liderin e kësaj skuadre. Sulmuesi dardan ka shënuar plot 12 gola dhe 2 asiste në 26 ndeshje këtë sezon, më shumë se ai ka vetëm, Enes Unal me 13, Benzema me 14 dhe Lewandowski me 17 gola. Mirëpo, bomberi kosovar mban një rekord që askush nuk e ka këtë sezon. Në ndeshjen e fundit përballë Celta Vigo, Muriqi fitoi plot 16 duele ajërore, askush më mirë se ai këtë sezon. Klubi Mallorcas ka nxjerrë një postim për Muriqin ku shkruan: “Pirati Fluturues, rekord në La Liga.”, duke reklamuar në këtë mënyrë rekordin e shtatlartit.
 
View this post on Instagram
 

A post shared by RCDMALLORCA (@rcdmallorcaoficial)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga