Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOSOVA

FOTO-LAJM/ Tradita e veçantë vazhdon, klubi i Ballkanit nuk ndryshon zakon

Shkruar nga NEWSPORT

Ballkani ka humbur ndeshjen e vlefshme për javën e 16-të të Superligës së Kosovës ndaj Llapit me shifrat 1-4. Takim i vlefshëm për Ilir Dajën i cili do të ngushtonte diferencat me Dritën, por nuk u arrit. Ballkani ka dhe 3 ndeshje të prapambetura ku aktualisht është vetëm 5 pikë larg vendit të parë.

Një traditë e veçantë është ajo e ekipit të Ballkanit, pasi në çdo fund takimi ka blerë pica për vete dhe kundërshtarët. Kështu ka ndodhur dhe në këtë ndeshje ku klubi nga Suhareka ka vijuar zakonin e tyre, dhe pse ndeshja u mbyll me humbjen e thellë 1-4. Lojtarët e Llapit nuk kanë shmangur ironinë në rrjetet sociale.

FOTO:

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga