Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

FORMULA 1

Formula 1/ Ndryshime drastike për sezonin e ri, mësoni emrat e pilotëve për vitin 2017

Shkruar nga NEWSPORT
Formula 1/ Ndryshime drastike për sezonin e ri, mësoni emrat e

Sezoni ri në Formula 1 është përfshirë nga ndryshime të mëdha, të cilat janë zyrtarizuar sot. Pas largimit të kampionit të vitit 2016-të, Nico Rosberg, kanë ndodhur ndryshime në emërimet  e pilotëve të rinj për këtë sezon.

Nico Rosberg ka shkaktuar një tërmet të vërtetë në tregun e shoferëve. Më poshtë janë listuar pilotët dhe makinat që ata do të kenë në dispozicion për vitin 2017-të.

[gallery columns="1" size="full" ids="74273"]

[gallery columns="1" size="full" ids="74254,74255,74256,74257,74258,74259,74260,74261,74262,74263,74264,74265,74266,74267,74268,74269,74270,74271,74272"]

Tags:

FORMULA 1

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga